Wspomnienia członków Oddziału Okręgowego we Wrocławiu Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych - Jan Gontarz

Autor: Jan Gontarz

Wydawnictwo: Atut
Data wydania: 2014-04-20
Książka powstała, aby pozostawić materialny ślad, wspomnienie losów i przeżyć wrocławskich więźniów obozów koncentracyjnych. Powstanie tego opracowania nie byłoby możliwe bez zainteresowania publikacją członków Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych, Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych oraz zgody na ujawnienie ich życiorysów.

Polski Związek Byłych Więźniów Politycznych, Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych liczy obecnie około 5 tysięcy członków. Jest jedną z największych organizacji kombatanckich w Polsce. Organizuje spotkania edukacyjne z młodzieżą, uroczystości okolicznościowe, otacza opieką miejsca pamięci, działa na rzecz rozwiązywania problemów środowiska ofiar nazizmu. Organizacja prowadzi aktywną działalność na rzecz upamiętniania walki o niepodległość i martyrologii narodu polskiego w latach 1939-1945, zachowania pamięci o ofiarach niemieckiego nazizmu.

Książka "Wspomnienia członków Oddziału Okręgowego we Wrocławiu Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych"
Jan Gontarz