Rejestr Windows XP. Leksykon kieszonkowy - Mirosław Chorążewski, Dorota Zięba

Format: B6
Data wydania: 2004-12-08
Podręczny przewodnik po sercu systemu Windows XP

Rejestr jest najważniejszym elementem systemów operacyjnych z rodziny Windows. Nie inaczej jest w przypadku Windows XP -- systemu łączącego w sobie znaną z Windows 98 łatwość obsługi ze stabilnością systemów Windows NT/2000. W rejestrze Windows XP gromadzone są informacje dotyczące konfiguracji systemu, zainstalowanych w komputerze urządzeń i oprogramowania oraz profili użytkowników. Dla większości osób korzystających z systemu Windows XP rejestr jest zagadnieniem tajemniczym i trudnym do zrozumienia.

Książka "Rejestr Windows XP. Leksykon kieszonkowy" to krótki przewodnik po najważniejszych funkcjach rejestru systemu. Opisuje strukturę rejestru i metody jego edycji. Pokazuje, jak bezpiecznie zmieniać ustawienia, jak zadbać o jego poprawne funkcjonowanie, jak wykonać kopię zapasową rejestru i jak go przywrócić.

• Główne elementy rejestru
  • Narzędzia do edycji rejestru
  • Rejestr Windows XP w porównaniu z wcześniejszymi wersjami systemu
  • Tworzenie kopii zapasowej rejestru
  • Usuwanie zbędnych wpisów i kluczy
  • Skrypty rejestru
  • Optymalizacja systemu Windows XP poprzez modyfikacje rejestru

Dzięki wiadomościom zawartych w tym przewodniku sprawisz, że Windows XP będzie wyglądał i działał tak, jak chcesz.

Książka "Rejestr Windows XP. Leksykon kieszonkowy"
Mirosław Chorążewski, Dorota Zięba