Real Madryt. Królewska historia najbardziej utytułowanego klubu świata - Praca zbiorowa

Real Madryt. Królewska historia najbardziej utytułowanego klubu świata

Autor: Praca zbiorowa

Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 2014-05-27
"Każdy szanujący się fan Królewskich MUSI przeczytać tę książkę! Każdy szanujący się fan innej drużyny - POWINIEN!" - Michał Pol

Alfredo Di Stéfano, Ferenc Puskás, Emilio Butragueno, Hugo Sanchez, Roberto Carlos, Raul, Zinedine Zidane, Iker Casillas, Cristiano Ronaldo. 112 lat potęgi. Największe sukcesy, najwięksi piłkarze, największy klub piłkarski na świecie.

Zjawisko zbyt istotne, aby kogokolwiek pozostawić obojętnym. Real Madryt kocha się ślepą miłością. Albo Realu Madryt się nienawidzi.

I może dlatego tak trudno było do tej pory o naprawdę dobrą biografię Królewskich. Udało się to dopiero Anglikowi, zamieszkałemu od ponad 30 lat w Hiszpanii. Real Madryt. Królewska historia to książka niezwykle barwna i drobiazgowo udokumentowana, burząca wiele stereotypów.

Historia wiedzie od powstania klubu, przez prezydenturę legendarnego Santiago Bernabeu, wielki Real lat 50. i 60, Piątkę Sępa, Galácticos Florentino Pereza, po czasy obecnego Realu Madryt. Specjalnie dla polskich fanów autor uzupełnił ją aż do historycznego madryckiego finału Ligi Mistrzów z maja 2014 roku.

Real Madryt to najlepszy klub XX wieku, który w bieżącym stuleciu chciałby to miano obronić. To wielcy piłkarze i fascynujące historie z nimi związane. To najbardziej znana na globalnym rynku sportowa marka. To rzesze kibiców na całym świecie, a ściślej: wyznawców religii o nazwie madridismo. Real to instytucja, która nikogo nie pozostawia wobec siebie obojętnym. Leszek Orłowski, Canal+ oraz "Piłka nożna".

Książka "Real Madryt. Królewska historia najbardziej utytułowanego klubu świata"
Praca zbiorowa