Przywrócić Pamięć. Poznaj przyrodę. 11 gawęd zastępowych - Stanisław Gibess

Autor: Stanisław Gibess

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Data wydania: 2015-07-08

Seria wydawnicza quot;Przywroacute;cić Pamięćquot;nbsp;ma przybliżyć wspoacute;łczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twoacute;rcoacute;w rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911-1939.

Poznaj przyrodę. 11 gawęd zastepowych,nbsp;reprint wydania znbsp;1929 roku

quot;Oddając niniejszą broszurę w ręce twoje Czytelniku, nie mam zamiaru dać Ci obszernych wiadomości z dziedziny nauk przyrodniczych. Byłaby to rzecz zbyt trudna w kilkudziesięciu stronicach ująć dokładnie niewielki choćby tylko dział tej obszernej wiedzy.nbsp;Nie, ja pragnę w tym szeregu rzuconych myśli, pobudzić twoją ciekawość, twą chęć do obserwacji, wnioskowania, więc dać ci przez to możność zdobycia wielu przyjemności i poznania całego szeregu zagadnień życiowych.nbsp;Jeżeli cel ten osiągnę i zaciekawisz się tą wielką tajemniczą księgą przyrody, zaczniesz ją obserwować, zwroacute;ć się wtedy do książek i ludzi uczonych o pomoc, o wyjaśnienie ścisłe zauważonych zjawisk. Wtedy dopiero przekonasz się, ile czasu trzeba poświęcić, aby zbadać choćby drobną tylko cząstkę jej tajemnic.
St. G.quot;

Książka "Przywrócić Pamięć. Poznaj przyrodę. 11 gawęd zastępowych"
Stanisław Gibess