Polskie gospodarstwa domowe wobec wyzwań globalizacyjnych - Michorowski Michał, Sieradzki Rafał, Szopa Bogumiła

Polskie gospodarstwa domowe wobec wyzwań globalizacyjnych

Autor: Michorowski Michał, Sieradzki Rafał, Szopa Bogumiła

Wydawnictwo: PWE
ISBN: 9788320823806
EAN: 9788320823806
Oprawa: Miękka
Stron: ...
Data wydania: 2020
W monografii zdecydowano się na pokazanie wpływu ogólnie korzystnej koniunktury gospodarczej w Polsce w powiązaniu z przekształceniami systemowymi na warunki życia statystycznego gospodarstwa domowego. Wyeksponowano te aspekty sytuacji gospodarstw, które w istotny sposób wiążą się z aktualnymi, istotnymi wyzwaniami, jakie niesie ze sobą współczesny świat, m.in. globalizację. Głównym kryterium wyboru tematów w książce były kwestie nieporuszane wcześniej, ogólnie dotyczące szczebla mikroekonomicznego, a mianowicie:
-bezpieczeństwo ekonomiczne gospodarstw domowych w kontekście programu "Rodzina 500+",
-oszczędzanie i aktywa finansowe gospodarstw domowych,
-finansowe turbulencje i upadłość konsumencka,
-korzystanie z energii elektrycznej.

Książka "Polskie gospodarstwa domowe wobec wyzwań globalizacyjnych"
Michorowski Michał, Sieradzki Rafał, Szopa Bogumiła