Polak w świecie finansów - Dominika Maison

Autor: Dominika Maison

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2012-11-28
Od czego zależą nasze finansowe decyzje? Czy dwie osoby dysponujące zbliżonymi dochodami w podobny sposób wydają pieniądze? Co skłania ludzi do gromadzenia oszczędności lub kupowania drogich produktów? Co wpływa na nasz stosunek do funduszy inwestycyjnych, towarzystw emerytalnych czy domów maklerskich? W książce "Polak w świecie finansów" Dominika Maison przygląda się pozafinansowym, przede wszystkim psychologicznym i społecznym, czynnikom wyjaśniającym zachowania ekonomiczne. Autorka, opisując ogólne zachowania finansowe ludzi, a także specyficzne zachowania Polaków, porusza tematy interesujące zarówno dla laika, jak i specjalisty od finansów czy zagadnień ekonomicznych. Publikacja zawiera także analizę przeprowadzonych w 2009 roku badań nad stanem wiedzy Polaków na temat kwestii finansowych. Została też uzupełniona o wyniki corocznych pomiarów postaw Polaków względem oszczędzania, inwestowania i zarządzania domowym budżetem, realizowanych we współpracy z TNS Pentor na zlecenie Fundacji Kronenberga.

Dr hab. Dominika Maison, profesor nadzwyczajny UW, jest autorką licznych artykułów i książek z zakresu badań konsumentów i reklamy, pracownikiem naukowym Wydziału Psychologii UW oraz przedstawicielem stowarzyszenia ESOMAR na Polskę, w latach 2003-2007 była prezesem Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii (PTBRiO).

Książka "Polak w świecie finansów"
Dominika Maison