Podróż ku nieskończoności - Jane Hawking

Autor: Jane Hawking

Wydawnictwo: Weltbild
Data wydania: 2013-09-25
Poruszające, ale i niepozbawione humoru wspomnienia byłej żony jednego z najsłynniejszych i najwybitniejszych naukowców naszych czasów. Profesor Stephen Hawking to uznawany za geniusza astrofizyk, zajmujący się kwestią czarnych dziur i grawitacją kwantową. Jest autorem bestsellerowej "Krótkiej historii czasu", sprzedanej na całym świecie w ponad 25 milionach egzemplarzy. Jane Hawking w książce "Podróż ku nieskończoności" opowiada intymną historię ich wyjątkowego małżeństwa. W miarę jak rosła naukowa sława Stephena, jego ciało słabło, niszczone atakami rzadkiej choroby neurodegeneracyjnej - stwardnienia zanikowego bocznego. Jane szczerze opisuje trudy życia z trójką dzieci i wymagającym opieki, przykutym do wózka inwalidzkiego mężem. Jej wspomnienia z pewnością okażą się inspirujące dla osób, które zmagają się z chorobą najbliższych. Autorka nie pomija żadnego szczegółu, nawet kiedy opisuje rozpad swojego małżeństwa - Stephen zostawił żonę dla jednej z pielęgniarek, a Jane wyszła za mąż za starego przyjaciela rodziny. Analizuje również szkody, jakie w związku mogą wyrządzić wielka sława i bogactwo.

"Podróż ku nieskończoności" to przejmująca historia wyjątkowej pary - wybitnie uzdolnionego, niepełnosprawnego mężczyzny i kobiety pełnej wewnętrznej siły. Ta niezwykła opowieść o optymizmie, miłości i zmianie nikogo nie pozostawi obojętnym.

Stephen Hawking może myśleć w jedenastu wymiarach, a jego żona nauczyła się kochać w niejednym wymiarze.
"The Times"

Jane Hawking napisała książkę o swojej decydującej roli w życiu sławnego męża [...], ale jej opowieść to raczej krzyk z ciemności.
"The Daily Telegraph"

Książka "Podróż ku nieskończoności"
Jane Hawking