MASA o pieniądzach polskiej mafii. Jarosław

Autor: Artur Górski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-10-21
Kolejna rozmowa Artura Górskiego z byłym członkiem grupy pruszkowskiej Jarosławem Sokołowskim. Masa o pieniądzach polskiej mafii to niecenzurowana opowieść o bogactwie wielkich gangsterów. Jak tworzyła się i wyglądała fortuna polskiej mafii? Tony kokainy od kolumbijskich karteli płynące do kraju na statkach handlowych. Arcydzieła światowej sztuki w rezydencjach przestępców. Szalone moskiewskie bankiety z szefami rosyjskiej mafii pośród pięknych kobiet i luksusowych limuzyn. Wystawne, niekończące się przyjęcia. I przekupny świat polityki powiązany z polską mafią. Co przynosiło największe zyski? Jakie interesy dobijane były na europejskim rynku? Jakimi kwotami obracali polscy gangsterzy?

Grupa pruszkowska zbiła taki majątek, że przeciętnemu zjadaczowi chleba po prostu trudno to sobie wyobrazić. Rzeka pieniędzy płynęła do kieszeni szefów Pruszkowa każdego dnia. To była codzienność Masy, bohatera tej książki, oraz jego kompanów. Dziś tego świata już nie ma, ale wciąż budzi on wielkie namiętności: jedni go przeklinają, inni żałują, że nie mieli do niego wstępu. Są też tacy, którzy powątpiewają, że kiedykolwiek istniał. Istniał, zapewniamy, że istniał...
Artur Górski

Artur Górski (ur. 1964) - dziennikarz, reporter, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim Masa o kobietach polskiej mafii, także wielu powieści sensacyjnych, m.in. Gucci Boys, Al Capone w Warszawie, Zdrada Kopernika i książek z gatunku non-fiction Świat tajnych służb i Gang. Bada problematykę międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna był redaktorem naczelnym "Focusa Śledczego", obecnie jest redaktorem "Focusa Historia".

Jarosław Sokołowski (ur. 1962) - pseudonim Masa, były przestępca, wpływowy gangster tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 roku świadek koronny. W latach dziewięćdziesiątych blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. Pershingiem. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom aresztowano liczących się członków "Pruszkowa". Pisał felietony do "Focusa Śledczego". Jest bohaterem dwóch książek Artura Górskiego: Masa o kobietach polskiej mafii i Masa o pieniądzach polskiej mafii.

Książka "MASA o pieniądzach polskiej mafii. Jarosław "Masa" Sokołowski w rozmowie z Arturem Górskim"
Artur Górski