David Villa. Napastnik, który przeszedł do historii - Francisco Javier Diaz

David Villa. Napastnik, który przeszedł do historii

Autor: Francisco Javier Diaz "Picu"

Wydawnictwo: READ ME
Data wydania: 2015-05-11

W książce ludzie blisko związani z piłkarzem opowiadają o początkach przygody Davida Villi z piłką i o tym, jak wysoko mierzył już wtedy, gdy wstąpił do szkoacute;łki piłkarskiej Mareo. Quini, legendarny były piłkarz, powiedział mu woacute;wczas, że może zostać kimś, jeśli pozostanie sobą. Villa jest powodem do dumy dla fanoacute;w klubu Atleacute;tico Madryt w Asturii, tak samo jak dla mieszkańcoacute;w Tuilli, jego rodzinnej wioski. Na ceremonii prezentacji piłkarza w koszulce w czerwono-białe pasy na stadionie Vicente Calderoacute;n stawiło się 20 tysięcy widzoacute;w. To się nigdy wcześniej nie zdarzyło! Oto opowieść o chłopaku, ktoacute;ry od dziecka walczył, by moacute;c dokonywać historycznych czynoacute;w jako profesjonalny piłkarz. I to osiągnął.

David Villa przybył do Atleacute;tico Madryt latem 2013 roku. Syn goacute;rnika, najlepszy strzelec w historii reprezentacji Hiszpanii, szybko podbił serca kibicoacute;w Atleacute;tico swoją skromnością i prostotą. "El Guaje" ("Bachor") nie miał łatwych początkoacute;w, ale był w stanie przezwyciężyć wszystkie przeszkody i dotrzeć na sam szczyt. Z Hiszpanią zdobył mistrzostwo świata i Europy, zaś w klubach, w ktoacute;rych występował, zawsze był wyroacute;żniającą się postacią.

Książka "David Villa. Napastnik, który przeszedł do historii"
Francisco Javier Diaz "Picu"