Dama. Opowieść biograficzna o Marii Kaczyńskiej - Maria Dłużewska

Autor: Maria Dłużewska

Wydawnictwo: Trzecia Strona
Data wydania: 2015-04-08

Pierwsza obszerna biografia Marii Kaczyńskiej, złożona ze wspomnień członkoacute;w rodziny, przyjacioacute;ł oraz innych osoacute;b towarzyszących prezydentowej na kolejnych etapach życia. Wspomnienia te prowadzą czytelnika od kołyski w leśniczoacute;wce na Wileńszczyźnie, poprzez lata szkolne w Złotowie i Rabce-Zdroju, studenckie życie w Sopocie, ślub z Lechem Kaczyńskim i wspieranie go w działalności opozycyjnej, aż po ostatnie lata spędzone w Pałacu Prezydenckim, gdzie Maria Kaczyńska z wielką klasą pełniła rolę pierwszej damy. Przez wielu niedoceniana za życia, po śmierci zdobyła szeroką sympatię. Zauważono jej elegancki styl, inteligencję, poczucie humoru oraz niezależność wygłaszanych opinii.

Książka zawiera roacute;wnież blisko sto zdjęć i dokumentoacute;w rodzinnych.

Maria Dłużewska -nbsp;reżyserka filmowa, pisarka, scenarzystka, aktorka, dziennikarka, działaczka opozycji antykomunistycznej. Prowadziła Teatr Poniedziałkowy w Ursusie (1983-1985), autorka scenariuszy i reżyser audycji 2 Programu Radia Solidarność (1984-1987), działaczka Solidarności Walczącej (1984-1988), dziennikarka tygodnika "Spotkania" (1991) i "Tygodnika Solidarność" (1991-1993). Po 1993 reżyserka filmoacute;w dokumentalnych. Dwukrotna laureatka Głoacute;wnej Nagrody Wolność Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2012, 2014). Odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Książka "Dama. Opowieść biograficzna o Marii Kaczyńskiej"
Maria Dłużewska