Cristiano Ronaldo. Perfekcyjna gwiazda - Santiago Siguero

Autor: Santiago Siguero

Wydawnictwo: READ ME
Data wydania: 2015-05-11

Cristiano Ronaldo jest sportowcem, ktoacute;ry spełnił swoje marzenie: przeszedł do historii piłki nożnej. Kiedy miał 23 lata, poprowadził Manchester United do podwoacute;jnego zwycięstwa w Premiership i Champions League, strzelając 42 gole ndash; nieprawdopodobny wynik na pozycji skrzydłowego. W tym samym roku zdobył Złotą Piłkę. Zaledwie w trzy i poacute;ł sezonu w Realu Madryt stał się legendą klubu, ktoacute;ry ma za sobą ndash; bagatela ndash; 111 lat historii. Jego cudowna skuteczność i "złota średnia" piłki nożnej pozwala zaliczyć Ronaldo w poczet klubowych legend.

Cristiano Ronaldo. Twardy zawodnik opisuje karierę Cristiano, nie pomijając momentoacute;w kontrowersyjnych i frustracji, ale pokazując także zalety, wśroacute;d nich niemalże obsesyjny perfekcjonizm, ktoacute;ry zaczął się rozwijać w Quinta do Falcao, dzielnicy na ojczystej Maderze, jak roacute;wnież zdolność pokonywania przeszkoacute;d poza boiskiem, takich jak przedwczesna śmierć ojca czy nienawiść całej Anglii po incydencie z Waynem Rooneyem na Mundialu 2006. Mieszanka wybuchowa talentu, charakteru i ambicji czyni z niego już teraz jednego z najbardziej kompletnych napastnikoacute;w w historii piłki nożnej, choć przed nim jeszcze wiele lat sportowej kariery. To piłkarz, ktoacute;ry zapisze się ndash; a raczej już zapisał ndash; złotymi zgłoskami w dziejach tej dyscypliny.

Książka "Cristiano Ronaldo. Perfekcyjna gwiazda"
Santiago Siguero