Znachorstwo - Wolińska Magdalena

Oprawa: Miękka
Stron: ...
Data wydania: 2018
Książka ma na celu przedstawienie zjawiska znachorstwa na przestrzeni wieków, zbudowanie autorskiej definicji terminów "znachor" i "praktyki znachorskie" oraz dokonanie analizy prawnej zjawiska znachorstwa w Polsce i w prawodawstwie wybranych krajów Europy. W tym miejscu należy wskazać, że medycyna niekonwencjonalna regulowana jest pod względem prawnym w większości krajów Europy. W książce przedstawiono też główne powody poddawania się ludzi chorych praktykom znachorskim, a także zaprezentowano metody i techniki, którymi posługuje się znachor, oraz wpływ znachora na psychikę pacjenta. W pracy omówiono również w sposób bardzo dokładny i rzetelny metodykę postępowania w miejscu, w którym przyjmował znachor. Zaprezentowano procedury i rodzaje zabezpieczania oraz ujawniania różnych śladów kryminalistycznych. Poświęcono wiele uwagi dowodom w sprawach, w których występuje element znachorstwa, a także ekspertyzom wszelkich śladów zabezpieczonych w miejscu, w którym przyjmował znachor. W sposób szczegółowy zaprezentowano również przebieg pracy biegłego oraz metody, którymi się posługuje podczas pracy wykrywczej.

Książka kierowana jest zarówno do środowiska medycznego, jak również prawniczego.

Książka "Znachorstwo"
Wolińska Magdalena