Zmagania z wewnętrznym aniołem. Wiara, choroba psychiczna, uzdrowienie - Nancy Kehoe

Zmagania z wewnętrznym aniołem. Wiara, choroba psychiczna, uzdrowienie

Autor: Nancy Kehoe

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2011-04-14
Nancy Kehoe, siostra zakonna ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa, jest znanym psychologiem klinicznym w Cambridge Health Alliance. Prowadzi terapie grupowe oraz udziela konsultacji dla pracowników opieki psychiatrycznej i geriatrycznej. "Zmagania z wewnętrznym aniołem" to fascynująca, poruszająca i bardzo osobista opowieść o jej pionierskiej pracy z osobami dotkniętymi chorobą psychiczną. Wbrew niektórym koncepcjom klinicznym, doktor Kehoe w kontakcie z podopiecznymi nie unika rozmów na temat życia duchowego. Jej doświadczenie oraz zamieszczone w książce świadectwa potwierdzają, że poważne potraktowanie problemów religijnych osób chorujących psychicznie jest dla terapeutów warunkiem zrozumienia cierpienia, a nierzadko pomyślnego leczenia pacjentów.
Książka ta pokazuje, jak ważną rolę w odnalezieniu poczucia sensu i pełni w życiu odgrywa wiara. Osobom chorym przyniesie nadzieję, a terapeutom podpowie, jak skutecznie nieść pomoc.

Książka "Zmagania z wewnętrznym aniołem. Wiara, choroba psychiczna, uzdrowienie"
Nancy Kehoe