Zdrowe serce. 100 wskazówek na długie życie - Helga Vollmer

Autor: Helga Vollmer

Wydawnictwo: Astrum
Data wydania: 2015-02-10

Wiele osoacute;b pyta siebie, bliskich, lekarzy: Jaki styl życia pomoże mi zadbać o zdrowie serca każdego dnia? Jak uchronić się przed miażdżycą? Helga Vollmer - autorka książki Zdrowe serce. 100 wskazoacute;wek na długie życienbsp;moacute;wi, że jeśli masz problem z cholesterolem, nadciśnieniem, miażdżycą, chorobą wieńcową, sercem, a chcesz się wyleczyć i długo żyć, sproacute;buj na początek zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie oznacza to, byś Czytelniku przestał jeść to, co lubisz.

Autorka radzi: zmniejsz dawki żywieniowe, a przy okazji więcej się ruszaj. Jeśli palisz - rzuć palenie. Jeśli masz trudną pracę, żyjesz w ciągłym stresie - musisz nauczyć się z nim walczyć i panować nad nim. Czy to łatwe? Nie. Ale innej drogi nie ma, bo zdrowie jest w nas, w naszym umyśle. Nie boacute;j się niczego.

Choroby serca i układu krążenia dotyczą nie tylko mężczyzn, jak się dotychczas sądziło, lecz także kobiet. Występujące u nich następstwa miażdżycy są o wiele groźniejsze niż u mężczyzn, dlatego z myślą o kobietach, zwłaszcza tych w średnim wieku, powstał niniejszy poradnik. Podstawowym celem tej książki jest wskazanie zagrożeń oraz znalezienie skutecznych sposoboacute;w na ochronę naszego serca. Autorka analizuje przyczyny choroacute;b układu krążenia - predyspozycje genetyczne, wiek, tryb życia, sposoacute;b odżywiania się, a także wyroacute;żnia zagrożenia typowe dla kobiet - związane z menopauzą, terapią hormonalną czy zażywaniem niektoacute;rych lekoacute;w. Im wcześniej zacznie się zapobiegać chorobom układu krążenia, tym lepiej. Aby jednak zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca czy udaru moacute;zgu, trzeba poznać wszystkie czynniki ryzyka. Dopiero uwzględniając je, można opracować sposoacute;b na zachowanie dobrego stanu zdrowia.

Receptę na zdrowe i długie życie pomoże znaleźć właśnie ta książka.

Książka "Zdrowe serce. 100 wskazówek na długie życie"
Helga Vollmer