Zdobywcy Świata - Katarzyna Wierzba

Autor: Katarzyna Wierzba

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2004-12-08
W książce Zdobywcy świata Katarzyna Wierzba prezentuje grupę polskich podróżników, odkrywców i naukowców i ich spektakularne - nieraz pozostające w cieniu - dokonania. Pojawią się takie osobowości jak: Marek Kamiński, który w jeden rok dotarł do obu biegunów ziemi czy umożliwił niepełnosprawnemu chłopcu dotrzeć na biegun północny; Elżbieta Dzikowska i Tony Halik - odkrywcy ostatniej stolicy Inków - Vilcabamby; Jerzy Majcherczyk, który wraz z grupą przyjaciół poskromił rzekę Colca, przepływając najgłębszy kanion świata czy też profesor psychiatrii Zdzisław Ryn, który zgłębił tajniki choroby wysokościowej i sny alpinistów.
Pretekstem do napisania reportaży jest przypadające w tym roku stulecie The Explorers Club z Nowego Jorku, elitarnego i ekskluzywnego klubu odkrywców o międzynarodowym zasięgu, a skupiającego tylko najwybitniejszych badaczy i naukowców, w tym zaledwie ponad dwudziestu Polaków - bohaterów niniejszej książki. Książka objęta patronatem Merlin.pl

Książka "Zdobywcy Świata"
Katarzyna Wierzba