Zbiór gier i zabaw motywacyjnych dla zespołów - Mary Scannell; Edward Scannell E.

Zbiór gier i zabaw motywacyjnych dla zespołów

Autor: Mary Scannell; Edward Scannell E.

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Format: ...
Data wydania: 2013-11-15
Książka zawiera opisy kilkudziesięciu gier szkoleniowych ułatwiających integrację zespołów i osiągnięcie przez nie wysokiego stopnia zmotywowania oraz wysokiej efektywności. Można je wykorzystywać w trakcie szkoleń, spotkań zespołów i w programach rozwojowych, zarówno w trakcie tradycyjnych sesji szkoleniowych, jak i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Są niezwykle użytecznym i przynoszącym wymierne efekty narzędziem dla trenerów i szkoleniowców, ponieważ:
  • rozwijają kreatywność, elastyczność, umiejętności rozwiązywania problemów i przystosowania się do zmian,
  • pozwalają członkom zespołu lepiej się poznać, zachęcają ich do otwartej komunikacji, nawiązania bliższych relacji interpersonalnych i przełamywania barier,
  • podnoszą morale zespołu, wprowadzają do spotkań element zabawy i swobodnej atmosfery,
  • wzmacniają wzajemne zaufanie, dają okazję do wymiany poglądów i doświadczeń, uczą rozumieć i uwzględniać przeciwstawne opinie,
  • pomagają liderom utrwalać właściwe zachowania u członków zespołu, by utrzymać motywację na stałym, wysokim poziomie.
Każda z gier zawiera szczegółowe wskazówki dla prowadzącego i propozycje pytań do dyskusji.

Książka "Zbiór gier i zabaw motywacyjnych dla zespołów"
Mary Scannell; Edward Scannell E.