Zastosowanie osobistych pomp insulinowych w leczeniu chorych na cukrzycę -

Zastosowanie osobistych pomp insulinowych w leczeniu chorych na cukrzycę

Autor: ...

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320049169
Data wydania: 2015-01-30

W 2030 r. na cukrzycę będzie chorować ponad poacute;ł miliarda ludzi. W Polsce będzie woacute;wczas żyć z tą chorobą dwa razy więcej osoacute;b, niż dziś mieszka w Warszawie. U chorych na cukrzycę zaroacute;wno typu 1, jak i typu 2 w leczeniu należy dążyć do optymalnego wyroacute;wnania metabolicznego. Dobre rezultaty daje intensywna insulinoterapia prowadzona metodą nowoczesną, stale doskonaloną i ciągle niewystarczająco upowszechnioną - z zastosowaniem osobistych pomp insulinowych.

Książka, ktoacute;rą wspoacute;łwydawcy oddają do rąk Czytelnika, stanowi pierwsze opracowanie na ten temat przygotowane od podstaw przez polskich autoroacute;w i uwzględniające polskie warunki. Wieloaspektowe ujęcie jest dziełem najlepszych specjalistoacute;w z zakresu leczenia chorych na cukrzycę z użyciem osobistych pomp insulinowych. Redakcji naukowej dokonał wybitny przedstawiciel środowiska polskich diabetologoacute;w profesor Jacek Sieradzki.

W publikacji omoacute;wiono między innymi budowę i działanie osobistych pomp insulinowych, wskazania i przeciwwskazania do ich użycia, zasady wdrażania, organizacji i dostosowywania terapii, wyniki badań klinicznych, a także postępowanie u dzieci i osoacute;b z cukrzycą typu 2.

Książka "Zastosowanie osobistych pomp insulinowych w leczeniu chorych na cukrzycę"