Zarząd spółki akcyjnej - Ryszard Czerniawski

Autor: Ryszard Czerniawski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Data wydania: 2008-06-05
To jak funkcjonuje spółka akcyjna zależy przede wszystkim od tego jak działa jej zarząd. Z jednej strony jest to organ spółki, z drugiej natomiast grupa osób, które niekiedy działają razem, niekiedy indywidualnie, ale cały czas występują jako członkowie zarządu. Są wśród nich prawnicy i filozofowie, ekonomiści i fizycy, filolodzy i informatycy w różnym wieku, o różnych doświadczeniach zawodowych. Wszyscy natomiast podlegają przepisom prawa określających ich uprawnienia, obowiązki i odpowiedzialność. Przepisy te zawarte są w różnych aktach prawnych i w czasie kilkunastu lat wykonywania funkcji członka zarządu spółki akcyjnej, niejednokrotnie odczuwałem brak publikacji, w której mógłbym w pierwszej kolejności szybko sprawdzić, jak dana sprawa jest prawnie uregulowana, bez szukania rozwiązania w różnych ustawach, czy zwracania się o pomoc do radcy prawnego. Dlatego powstała ta książka.

Książka "Zarząd spółki akcyjnej"
Ryszard Czerniawski