Żabka rzekotka i jej drużyna - Rycombel Ewa

Żabka rzekotka i jej drużyna

Autor: Rycombel Ewa

Wydawnictwo: Harmonia
EAN: 9788371344152
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2014
Jest to druga książka z serii dotyczącej terapii logopedycznej głosek szeregu szumiącego. Ćwiczenia w niej zawarte opierają się na treści ciekawych wierszyków przedstawiających sympatycznych bohaterów: Żabkę Rzekotkę, Grzebiuszkę, pana Ambrożego, żołnierzyka Andrzeja, małego Żuczka i wielu innych. Zadania te wspomagają utrwalanie wymowy głoski ż (rz), a przy okazji bawią i usprawniają takie sfery rozwoju dziecka, jak grafomotoryka czy pamięć.

Wielką zaletą książeczki jest jej szata graficzna - inna niż w większości pozycji logopedycznych. Ilustracje przykuwają uwagę, są przy tym bardzo ważnym elementem ćwiczenia, ponieważ dzięki nim z książką mogą pracować małe dzieci, nieumiejące jeszcze czytać. Dzięki interesującym rysunkom pozycja ta sprawdzi się doskonale jako uatrakcyjnienie zajęć logopedycznych, a rodzicom pozwoli w ciekawy sposób poprowadzić terapię w domu.

Książka "Żabka rzekotka i jej drużyna"
Rycombel Ewa