Wywiad lekarski oparty na zasadach EBM - Lawrence M. Tierney; Mark C. Henderson

Wywiad lekarski oparty na zasadach EBM

Autor: Lawrence M. Tierney; Mark C. Henderson

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320032819
Data wydania: 2007-07-01
W książce przedstawiono zasady poprawnego przeprowadzania wywiadu lekarskiego, który mimo niezwykle szybkiego rozwoju różnych metod diagnostyki medycznej wciąż pozostaje podstawowym narzędziem w procesie rozpoznawania choroby. Autorzy zrezygnowali z prezentowania zagadnień związanych z badaniem podmiotowym z tradycyjnej perspektywy poszczególnych jednostek chorobowych i w kolejnych rozdziałach książki omówili 55 najczęściej występujących objawów, które przyporządkowali dziedzinom medycyny. W każdym przypadku zaproponowali algorytm wywiadu, w którym odpowiedzi udzielone na kolejno postawione pytania są podstawą ustalenia wstępnego rozpoznania, przeprowadzenia różnicowania, a także oceny stopnia zaawansowania procesu chorobowego i zagrożenia zdrowia i życia pacjenta.

Książka "Wywiad lekarski oparty na zasadach EBM"
Lawrence M. Tierney; Mark C. Henderson