Biologia, ekologia Biznes, nauki ekonomiczne Chemia, biochemia Elektronika Encyklopedie, słowniki Filologie, językoznawstwo Fizyka, astronomia Geografia, geologia, turystyka Historia filozofii Historia, archeologia Humanistyczne Informatyka, internet Literaturoznawstwo Matematyka, statystyka Nauki teologiczne Poszczególne religie, wyznania Pedagogika Politologia, socjologia Prawo, administracja Psychologia Technika, nauki techniczne Wojsko, militaria, broń Zdrowie, medycyna, opieka
Podręczniki Podróże, mapy, przewodniki Poradniki i albumy Pozostałe Thrillery, sensacyjne, kryminałyBohateroacute;w baśni i legend znamy jako rycerzy o kryształowo czystym sercu, ktoacute;rzy po walce z odrażającymi potworami uwalniali piękne dziewice.
Herosom ze starogermańskich opowieści daleko było do takiego ideału. Choć dokonywali wspaniałych czynoacute;w, odpowiadali też za świętokradztwa. Choć zabijali smoki i gromili wrogoacute;w, okazywali się roacute;wnież krwawymi szaleńcami. Choć zdobywali skarby oraz miłość urodziwych kobiet, plamili się także chciwością i kazirodztwem.
Zapraszamy do mrocznego świata herosoacute;w germańskich.
Artur Szrejter przedstawia dzieje kroacute;loacute;w i bohateroacute;w z mitycznego rodu Wouml;lsungoacute;w. Najsławniejszym z nich był zaboacute;jca smoka Fafnira, w tradycji skandynawskiej znany jako Sigurd, a w niemieckiej jako Sifrid albo Siegfried.
Składające się z dwoacute;ch tomoacute;w popularnonaukowe opracowanie rozpoczyna się przygodowymi gawędami o bohaterskich czynach Wouml;lsungoacute;w. Następnie autor poddaje germańskie pieśni i opowieści o herosach analizie religioznawczej, literaturoznawczej, etnologicznej, archeologicznej, historycznej i językoznawczej. Na końcu umieszczono nowe tłumaczenie Sagi o Wouml;lsungach. Zostało tak przygotowane, aby ukazać bogactwo germańskich wyobrażeń na temat etosu wojny i wojownika, tajemnic ludzi parających się magią, a także roli, jaką w mitach pełnili bohaterowie, kroacute;lowie, bogowie, zapomniane boginie czy zepchnięte do pozaludzkiego świata olbrzymy i potwory.
Artur Szrejter ndash; z wykształcenia archeolog, z zawodu redaktor oraz popularyzator nauki. W swoich książkach i artykułach koncentruje się na wierzeniach i dziejach dawnych Germanoacute;w (Mitologia germańska, Demonologia germańska, Bestiariusz germański) oraz Słowian (Wielka wyprawa księcia Racibora, Pod pogańskim sztandarem).
Książka "Wierzenia Germanów. Tom 1. Herosi mitów germańskich. Sigurd pogromca smoka i inni Wölsungowie"
Artur Szrejter