WĘGRZY O HERBERCIE STRAŻNIK PAMIĘCI W CZASACH AMNEZJI TW - OPRACOWANIE ZBIOROWE

Wydawnictwo: Studio Emka
EAN: 9788360652398
Data wydania: 2008
Książka, zawiera eseje i szkice wybitnych węgierskich pisarzy i krytyków literackich - m.in. byłego prezydenta Arpada Goncza - poświęcone Zbigniewowi Herbertowi i jego twórczości, a także poświęconemu wiersze najwybitniejszych współczesnych poetów węgierskich, ma na celu ukazanie niezwykle istotnej i głębokiej recepcji dzieła naszego poety na Węgrzech. Zjawisko to zostało scharakteryzowane we wstępie do książki, przygotowywanym przez Csabę Gy. Kissa, autora wyboru i układu tekstów. Całość została przełożona na język polski przez Jerzego Snopka. Dopełnieniem tekstu są fotografie z pobytu Zbigniewa Herberta na Węgrzech (Herbert - autor poetyckiego hołdu dla węgierskich powstańców z 1956 roku - laureat, jako pierwszy cudzoziemiec, prestiżowej Nagrody Bethlena, miał - i ma - na Węgrzech liczne grono przyjaciół i wyznawców, dla których był i jest nie tylko wybitnym artystą, lecz także autorytetem moralnym).

Książka "WĘGRZY O HERBERCIE STRAŻNIK PAMIĘCI W CZASACH AMNEZJI TW"
OPRACOWANIE ZBIOROWE