Vademecum medycyny wewnętrznej -

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320049237
Data wydania: 2015-02-27

Vademecum medycyny wewnętrznej to oryginalna publikacja, niezbędna w każdym gabinecie lekarza internisty, medycyny rodzinnej i pediatry. To 1500 najlepszych stron dla lekarza praktyka. Rzetelna wiedza, przejrzysty układ i szybki dostęp do informacji. Vademecum zostało przygotowane przez doświadczonych specjalistoacute;w. Przeznaczone jest głoacute;wnie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, pracujących w lecznictwie ambulatoryjnym, z pewnością jednak sięgną po nią roacute;wnież lekarze pracujący w szpitalach. Dla innych zainteresowanych czytelnikoacute;w książka może być źroacute;dłem wiedzy na tematy ogoacute;lnomedyczne.

Celem Vademecum jest dostarczenie w możliwie przystępny i zwięzły sposoacute;b wskazoacute;wek dotyczących: diagnostyki roacute;żnicowej najczęstszych objawoacute;w chorobowych, ogoacute;lnych zasad interpretacji wynikoacute;w badań laboratoryjnych, profilaktyki, rozpoznania i leczenia najczęstszych choroacute;b spotykanych w praktyce ambulatoryjnej oraz na oddziale internistycznym i geriatrycznym, zasad reanimacji i intensywnej terapii, konsultacji internistycznych na oddziałach zabiegowych, zasad dietetyki, odrębności rozpoznawania i leczenia choroacute;b u osoacute;b w zaawansowanym wieku, opieki paliatywnej i hospicyjnej, farmakologii klinicznej, podstawowych zabiegoacute;w wykonywanych na oddziałach internistycznych i geriatrycznych, czy zasad epidemiologii.

Książka "Vademecum medycyny wewnętrznej"