Upadek ślepców - Hofmann Gert

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2005
Gerta Hofinanna (1932-1993), znanego w Polsce z powieści Na wieży
i opowiadania Pan Veiłchenfeld. Upadek ślepców to niezwykła relacja z domniemanych wydarzeń jednego dnia, kiedy to grupka wędrujących po kraju ślepych żebraków godzi się za łyżkę strawy pozować niewidocznemu malarzowi. Aura powieści
w mistrzowski sposób koresponduje z surowym klimatem Bmeglowskiego arcydzieła. Oszczędnymi, a zarazem bardzo sugestywnymi środkami autor kreuje świat doznań niewidomych i opowiada indywidualną, przejmującą historię każdego z nich. Jednocześnie odtwarza otaczającą ich szesnastowieczną rzeczywistość, na ile ślepcy potrafią wyobrazić ją sobie za pośrednictwem słuchu, węchu i dotyku. Powieść ukazuje się w ramach serii ?Kroki / Schritte", sponsorowanej przez fundację S. Fischer Stiftung i Pełnomocnika Rządu Niemieckiego d/s Kultury i Mediów z okazji Roku Niemieckiego w Polsce.

Książka "Upadek ślepców"
Hofmann Gert