Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 3. Runa - Roman Surżenko; Yann Le Pennetier

komiks
komiks
Komiks w Twoim domu w ciągu 48h

Trzecia część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośroacute;d wikingoacute;w Poacute;łnocy.

Thorgal wyrasta z wieku dziecięcego i staje się młodym mężczyzną. Codziennie ćwiczy się w sztuce walki, gdyż ma plan, dzięki ktoacute;remu będzie moacute;gł zacząć wieść wspoacute;lnie z Aaricią życie z dala od nieprzyjaznych ich związkowi wspoacute;łplemieńcoacute;w. Tymczasem w osadzie wikingoacute;w trwają przygotowania do święta powitania lata. Na ceremonię ma przybyć wielu możnych gości oraz konkurenci do ręki coacute;rki kroacute;la Gandalfa ? czyli właśnie Aaricii. Pośroacute;d przybyszoacute;w są zaroacute;wno bogaci jarlowie, jak i wodzowie zbrojonych drużyn, a nawet tajemnicza skjaldmouml; ? dziewica wojowniczka. Niektoacute;rzy goście mają jednak niecne plany wobec gospodarzy...

Czy Thorgalowi uda się uchronić ukochaną od niechcianego zamążpoacute;jścia za ktoacute;regoś z zalotnikoacute;w? I po co na święto przyjechała piękna skjaldmouml;, ktoacute;ra potrafi walczyć lepiej niż najmężniejszy drużynnik Gandalfa?

Autorami serii "Thorgal: Młodzieńcze lata" są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oproacute;cz tego cyklu wspoacute;lnie tworzą też inną historię z uniwersum Thorgala ?Louve, opowiadającą o przygodach coacute;rki ciemnowłosego wikinga.

Komiks "Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 3. Runa"
Roman Surżenko; Yann Le Pennetier