Tańcząc nad przepaścią - Lutosławski Bolesław

Oprawa: Miękka
Stron: ...
Data wydania: 2006
Czy to jest rak? - zapytałem lekarza drżącym głosem.
Tak - doktor spojrzał mi prosto w oczy.

Ileż takich rozmów, jak ta, rozpoczynająca książkę, ma miejsce codziennie w naszym kraju i na świecie. Dla chorego kojarzy się ona z wyrokiem śmierci. I choć rak należy do najtrudniejszych problemów, z jakim boryka się współczesna medycyna, to przecież pomóc można wiele, a niekiedy doprowadzić do wyleczenia. Dużo zależy od rodzaju stopnia zaawansowania nowotworu, umiejętności lekarskich, ale i postawy chorego - która oscylować może między rozpaczą a wiarą w powodzenie.
O wieloletnich zmaganiach z rakiem, zakończonych pełnym wyzdrowieniem, opowiada nam przejmująco Bolesław Lutosławski. Przesłanie książki jest optymistyczne. Niesie ona nadzieję chorym, dotkniętym tą tak częstą i groźną chorobą.

Książka "Tańcząc nad przepaścią"
Lutosławski Bolesław