Stwardnienie rozsiane -

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320040593
Data wydania: 2011-01-01
Stwardnienie rozsiane (SM) jest najczęstszą chorobą ośrodkowego układu nerwowego na podłożu zapalno-demienilizacyjnym i jak dotąd etiologia choroby nie została poznana. Jest najczęstszą przyczyną niesprawności ludzi młodych między 20. a 40. rokiem życia. W poradniku znajdują się wyczerpująco i prosto przedstawione liczne zagadnienia dotyczące leczenia SM. Są one szczegółowo omówione i przedstawione informacje nie są opiniami jednego autora, lecz stanowią pewien konsensus i reprezentują wiele opinii odnośnie przydatności i skuteczności terapii. W książce omówiono tradycyjne leczenie, szczegółowo omówiono różne stosowane grupy leków, metody leczenia alternatywnego, leczenia objawowego i rehabilitacji w przypadku wystąpienia zaburzeń z różnych sfer oraz metody niekonwencjonalnej terapii, diety itp.

Książka "Stwardnienie rozsiane"