Studenci prawa o etyce - praca zbiorowa

Studenci prawa o etyce

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Data wydania: 2005-02-01
Autorzy książki - studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a zarazem członkowie Studenckiego Stowarzyszenia Etyki Prawniczej, prezentują wyniki własnych badań ankietowych poświęconych kondycji etycznej studentów tegoż Wydziału. "Zachowania, jakie można zaobserwować w codziennym życiu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, świadczą o ostrej i często przybierającej drastyczne formy rywalizacji między koleżankami i kolegami ze studiów. Podjęliśmy wysiłek opracowania Zasad Etycznych Studentów Prawa, wyrażających nasz - studentów - stosunek do uczelni, pracowników naukowych i siebie nawzajem. Podstawą do przygotowania tego zbioru było zbadanie opinii i postaw całej społeczności studenckiej." (ze Wstępu).

Książka "Studenci prawa o etyce"
praca zbiorowa