Strażnicy Początek Gwardziści Jedwabna Zjawa tom 1 - Cooke Darwyn, Conne Amanda

EAN: 9788323761723
Oprawa: Twarda
Data wydania: 2013
Przedstawiamy pierwszy z czterech albumów nowego cyklu Strażnicy ? Początek. Każdy z nich poświęcony jest wydarzeniom poprzedzającym historę znaną ze Starżników Alana Moore?a i Dave?a Gibbonsa.
Przez ponad 25 lat od powstania tej niezwykłej powieści graficznej losy jej bohaterów były omawiane w niezliczonych recenzjach i doczekały się wersji filmowej (Watchmen. Strażnicy, reż. Zack Snyder, 2009). W 2012 roku DC Comics rozpoczęło zeszytową serię prequeli, w której najwięksi twórcy komiksowi podjęli próbę przybliżenia fanom świata Strażników.
W pierwszym albumie cyklu poznajemy historie Gwardzistów oraz Jedwabnej Zjawy.
Członkowie Gwardzistów, poprzedników Strażników, byli pierwszymi superbohaterami, którzy połączyli swe siły, by walczyć z przestępczością. W skład grupy wchodzili: Nocny Puchacz, Sylwetka, Jedwabna Zjawa, Zakapturzony Sędzia, Komediant, Dolarówka, Człowiek Ćma i Kapitan Metropolis. Darwyn Cooke opowiada o początkach drużyny, przyjaźniach, konfliktach, tajemnicach i wreszcze o dramatycznym rozpadzie grupy.
Druga część albumu zawiera historię Laurel Jane Jupiter, córki Sally Jupiter z Gwardzistów. Nastolatka od dzieciństwa była przygotowywana, by przejąć po matce obowiązki Jedwabnej Zjawy. Jednak przytłoczona nadmiarem obowiązków dziewczyna uciekła z domu wraz ze swoim chłopakiem, by znaleźć własną drogę.

Książka "Strażnicy Początek Gwardziści Jedwabna Zjawa tom 1"
Cooke Darwyn, Conne Amanda