Stąd, ale dokąd? Społeczeństwo u progu nowej ery - Maria Hirszowicz

Stąd, ale dokąd? Społeczeństwo u progu nowej ery

Autor: Maria Hirszowicz

Wydawnictwo: Sic!
Data wydania: 2007-01-23
Najnowsza książka autorki uhonorowanych nagrodą "Polityki" Pułapek zaangażowania (2001). Maria Hirszowicz analizuje w niej wyzwania stojące obecnie przed społeczeństwem; jego kondycję oraz perspektywy.
Ta książka zawiera wszystko - lub niemal wszystko - czego chcielibyśmy się dowiedzieć o stanie i perspektywach świata, w jakim nam żyć wypadło, gdybyśmy tylko wiedzieli, jak pytać? Autorka zadaje w naszym imieniu wszystkie ważne pytania i udziela odpowiedzi klarownych, nie zawsze pocieszających, ale zawsze pomagających dojrzeć logikę ukrytą w bezładnych z pozoru, zagmatwanych i dalekich od przejrzystości zdarzeniach. A że nie zawsze jest to logika rozumna, to już nie Autorki wina? Jak mało która, ta książka informuje o świecie i uczy, jak o nim myśleć - i żyć. (Zygmunt Bauman)
Maria Hirszowicz - profesor emeritus Uniwersytetu Warszawskiego, od 1968 roku docent na Wydziale Filozofii i Socjologii UW, potem reader na Uniwersytecie w Reading w Anglii. Ogłosiła wiele artykułów i książek, w tym m.in. Wstęp do socjologii organizacji (1967); The Bureaucratic Leviathan: a Study in the Sociology of Communism (1980), Industrial Sociology. An Introduction (1985), Coercion and Control In Communist Society: The Visible Hand of Bureaucracy in a Command Economy (1986); Spory o przyszłość (1998), Pułapki zaangażowania. Intekelktualiści w słuźbie komunizmu (2001, nagroda ?Polityki").

Książka "Stąd, ale dokąd? Społeczeństwo u progu nowej ery"
Maria Hirszowicz