Siedem pożarów Mademoiselle - Vilar Esther

EAN: 9788310117915
Oprawa: Twarda
Data wydania: 2010
FASCYNUJĄCA OPOWIEŚĆ O NAMIĘTNOŚCI I? PIROMANII!

Mademoiselle to zdumiewająco piękna i nieco ekscentryczna francuska guwernantka dwunastoletniej Carloty, córki argentyńskiego dyplomaty. Mimo że zabiegają o nią najatrakcyjniejsi kawalerowie w mieście, nie okazuje płci przeciwnej najmniejszego zainteresowania. Do czasu... W święta Bożego Narodzenia choinka Carloty staje w ogniu i na scenę wkracza lokalna straż pożarna. Pomiędzy wysokimi, muskularnymi strażakami jest jeden niski i łysiejący ? Nick Kowalski. Mademoiselle z miejsca się zakochuje. Tylko jak ma ponownie spotkać tego mężczyznę i rozpalić w nim płomień namiętności?
Odpowiedź kryje pudełko zapałek?

?Siedem pożarów Mademoiselle? to pełne humoru studium przebogatej i nieco przewrotnej psychiki kobiecej. Esther Vilar ponownie podejmuje temat ?matematyki miłości?.

Esther Vilar (ur. w 1935 r.) jest autorką powieści (?Matematyka Niny Gluckstein?, ?Na dziewczęcej skórze?) i dramatów, a także utworów z pogranicza filozofii, socjologii i etyki. Zasłynęła cyklem eseistycznym: ?Tresowany mężczyzna?, ?Płeć poligamiczna? i ?Koniec tresury?, w którym wystąpiła przeciwko koncepcjom ruchu Women?s Liberation. W roku 1980 wydała prowokacyjną książkę ?Starość jest piękna?, atakującą kult młodości w kulturze Zachodu, w 1982 zaś sensację wywołała jej sztuka ?Amerykańska papieżyca?, podejmująca temat roli kobiety w Kościele katolickim.

Książka "Siedem pożarów Mademoiselle"
Vilar Esther