Ryzyko w finansowaniu działalności inwestycyjnej metodą project finance - Anna Korombel

Ryzyko w finansowaniu działalności inwestycyjnej metodą project finance

Autor: Anna Korombel

Wydawnictwo: Difin
Data wydania: 2007-10-24
W książce omówiono specyficzny sposób finansowania inwestycji, jakim jest project finance, wskazano na możliwości jego przeniesienia na grunt polskiej praktyki. Autorka zajęła się także analizą ryzyka towarzyszącego inwestycjom finansowanym tą metodą. Project finance, metoda znana i stosowana na świecie, umożliwia realizację inwestycji bez lub z niewielkim tylko udziałem kapitału i w sytuacji ograniczonego doświadczenia inwestora. W Polsce project finance jest również wykorzystywany, ale odbywa się to na niewielką skalę, mimo bardzo korzystnych warunków rozwoju tej procedury.
Odbiorcami publikacji mogą być przedsiębiorcy, studenci ekonomii, osoby działające w stowarzyszeniach i fundacjach wspierania przedsiębiorczości, a także władze samorządowe.
Korombel Anna - doktor nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Pracownik naukowy Katedry Inwestycji i Mikroekonomii na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Książka "Ryzyko w finansowaniu działalności inwestycyjnej metodą project finance"
Anna Korombel