Biologia, ekologia Biznes, nauki ekonomiczne Chemia, biochemia Elektronika Encyklopedie, słowniki Filologie, językoznawstwo Fizyka, astronomia Geografia, geologia, turystyka Historia filozofii Historia, archeologia Humanistyczne Informatyka, internet Aplikacje biurowe Architektura komputerów Bazy danych Biznes IT CAD/CAM Digital Lifestyle DTP Elektronika Fotografia cyfrowa Grafika komputerowa Gry Hacking Hardware Języki programowania Oprogramowanie Pakiety naukowe Podręczniki szkolne Podstawy komputera Pozostałe Programowanie Programowanie mobilne Serwery internetowe Sieci komputerowe Systemy operacyjne Webmasterstwo Literaturoznawstwo Matematyka, statystyka Nauki teologiczne Pedagogika Politologia, socjologia Prawo, administracja Psychologia Technika, nauki techniczne Wojsko, militaria, broń Zdrowie, medycyna, opieka
Podręczniki Podróże, mapy, przewodniki Poradniki i albumy Pozostałe Thrillery, sensacyjne, kryminałyZostała napisana z myślą o tych, którzy chcą zrozumieć, jak działa PeCet. Każdy rozdział zawiera opis powszechnych i mniej powszechnych problemów, przyczyn ich powstawania oraz wyjaśnia, jak sobie z nimi radzić. Jest to książka dla ludzi rzeczywiście zainteresowanych swoimi systemami i ich działaniem, dla tych, którzy dokonują wyboru komputerów, instalują je, konfigurują i naprawiają, zarówno na potrzeby własne, jak i firm. Aby tego dokonać, potrzebna jest wiedza o wiele większa niż posiadana przez przeciętnego użytkownika. Trzeba wiedzieć, kiedy jakich narzędzi używać i jak się nimi właściwie posługiwać. Właśnie ta książka pomoże poznać to wszystko.
Część I to wprowadzenie. W rozdziale 1. przedstawiony został opis rozwoju komputerów IBM i kompatybilnych. Rozdział 2. zawiera informacje o różnych systemach, różnicach między nimi, uwzględniając różne magistrale systemowe. Znajdzie się tu również przegląd systemów komputerowych, których znajomość przyda się w dalszej części książki. Rozdział 3. uczy, jak rozłożyć komputer.
Część II opisuje części składowe komputera. Rozdział 4. zawiera opis płyty głównej, rozdział 5. - opis różnych typów gniazd rozszerzeń i magistral. W rozdziale 6. szczegółowo przedstawiony został procesor, zarówno Intela, jak i innych firm. Rozdział 7. traktuje o pamięci komputera, od podstawowej konfiguracji po fizyczne układy. W rozdziale 8. mowa jest o zasilaczu, który jest głównym źródłem problemów i usterek komputera.
Część III omawia urządzenia wejścia/wyjścia. Opis klawiatur, urządzeń wskazujących to treść rozdziału 9. Rozdział 10. przedstawia urządzenia graficzne (karty graficzne i monitory). W rozdziale 11. omówione są problemy komunikacji między komputerami i sieci komputerowych, a rozdział 12. omawia urządzenia audio: karty dźwiękowe i głośniki.
Część IV zawiera opis pamięci masowych. Rozdział 13. traktuje o napędach dysków elastycznych i ich kontrolerach, rozdziały 14. i 15. poświęcone są dyskom twardym (także IDE i SCSI); w rozdziale 16. znaleźć można opis ich instalacji, szczególnie przydatny przy wymianie napędów lub rozbudowie systemu. Rozdział 17. omawia napędy CD-ROM, rozdział 18. - streamery i inne urządzenia pamięci masowej, a rozdział 19 przedstawia zagadnienia związane z przenoszeniem danych na papier - drukowaniem.
Część V to rozbudowa i konserwacja komputera. Rozdział 20. opisuje problemy związane z zakupem i rozbudową systemu komputerowego. Informacje te mogą być szczególnie przydatne przy wyborze odpowiedniego komputera; przedstawione są wady i zalety różnych komputerów. Bardziej odważni mogą użyć tych informacji do samodzielnego składania komputera. W rozdziale 21. omówione są komputery przenośne: laptopy i notebooki oraz urządzenia specyficzne dla komputerów przenośnych, takie jak wyświetlacze czy baterie.
Część VI zapoznaje z procedurami diagnostycznymi. Rozdział 22. opisuje narzędzia diagnostyczne, w rozdziale 23. przedstawiony został system operacyjny i problemy z nim związane. W rozdziale 24. można przeczytać o komputerach IBM XT i AT (poprzednikach współczesnych komputerów). Informacje te mogą być przydatne nie tylko do obsługi komputerów IBM, ale także innych kompatybilnych komputerów nie posiadających tak szczegółowej dokumentacji. Czytelnik nauczy się porównywać te komputery z pierwowzorem i zobaczy, jak długą drogę przeszliśmy od czasu jego wprowadzenia. Rozdział 25. zawiera podsumowanie poznanych technologii i wskazówki, gdzie można szukać dodatkowych informacji. Dodatek A zawiera szczegółowy spis sprzedawców komputerów i oprogramowania, a dodatek B to podręczny słowniczek.
Książka "Rozbudowa i naprawa komputerów PC"
Scott Mueller