Rak płuc - Robert Rintoull; David Gilligan

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320039504
Data wydania: 2010-04-30
Rak płuca jest najczęstszym nowotworem złośliwym. Autorzy omawiają przyczyny oraz czynniki ryzyka wystąpienia tego schorzenia. Dużo miejsca poświęcają profilaktyce oraz leczeniu już zdiagnozowanej choroby. Omawiają też najnowsze terapie a także możliwości diagnostyczne, by jak najwcześniej rozpocząć leczenie i nie dopuścić do zaawansowanego stadium choroby. Rak płuc może bowiem mieć różne objawy, a i metody jego leczenia są różne - od postępowania prowadzącego do pełnego wyleczenia, aż do działań, które mają na celu jedynie kontrolowanie objawów powodowanych przez zaawansowaną chorobę nowotworową.
W poradniku pacjenci znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leczenia i trybu życia w chorobie. Adresowany jest on również do osób, które chcą ustrzec się przed rakiem oskrzeli i płuc.

Książka "Rak płuc"
Robert Rintoull; David Gilligan