Projekt rozszerzenie. Jak polska wchodziła do unii. Nieznane kulisy rozszerzenia - Marek Orzechowski; Günter Verheugen

Autor: Marek Orzechowski; Günter Verheugen

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2009-05-06
Projekt Rozszerzenie - powiększenie Unii Europejskiej o dziesięciu nowych członków w 2004 roku - był jedynym w historii Europy tak wielkim wyzwaniem. Jego sukces nie był jednak na żadnym z etapów przesądzony. Jak się narodził ten Projekt? Czy gwarantował przyjęcie Polski i kto o jej członkostwo naprawdę zabiegał? Kto obawiał się silnej Polski w zjednoczonej Europie? Co było największą przeszkodą i kto dokonał największego wysiłku? Czy Rosja mogła powstrzymać zjednoczenie Europy i jaką rolę odegrały Niemcy? Jaką Francja?

Książka "Projekt rozszerzenie. Jak polska wchodziła do unii. Nieznane kulisy rozszerzenia"
Marek Orzechowski; Günter Verheugen