Prezenterki - Aleksandra Szarłat

Autor: Aleksandra Szarłat

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012-11-07
"Prezenterki" to seria portretów i rozmów z legendarnymi spikerkami, układająca się w nostalgiczną i pełną humoru opowieść o telewizji, jakiej już nie ma. W ekskluzywnych wywiadach Edyta Wojtczak, Krystyna Loska, Irena Dziedzic, Bożena Walter, Bogumiła Wander i Katarzyna Dowbor mówią o swojej drodze zawodowej i życiu prywatnym. Jak trafiły do telewizji? Jaki wpływ na ich pracę miała polityka? Czy prezenterki rzeczywiście zarabiały kokosy? Jak przygotowywały się do prowadzenia festiwali w Opolu i w Sopocie? Jakie wpadki przytrafiły im się na antenie? Co obecnie robią i co myślą o dzisiejszej telewizji? Czy tęsknią za występowaniem na szklanym ekranie? Nieznane fakty, barwne anegdoty, zakulisowe polityczno-towarzyskie smaczki i sporo celnych uwag o różnicach między dawną "harcerską" pracą a dzisiejszym zimnym profesjonalizmem, zdominowanym przez technikę i reklamy.

Aleksandra Szarłat - polonistka z wykształcenia, dziennikarka z zawodu. Pracowała m.in. w "Sztandarze Młodych" (od 1991 roku), przez siedem lat była szefem działu kultury w miesięczniku "Twój Styl", a od 2007 roku przeprowadza wywiady z artystami w dwutygodniku "Gala".

Książka "Prezenterki"
Aleksandra Szarłat