Postępowanie administracyjne, egzekucyjne i sądowoadministracyjne - Andrzej Wróbel; Wojciech Taras; Krzysztof Chorąży

Postępowanie administracyjne, egzekucyjne i sądowoadministracyjne

Autor: Andrzej Wróbel; Wojciech Taras; Krzysztof Chorąży

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Data wydania: 2009-01-01
Stan prawny na 1.12.2008 r.

Niniejszy podręcznik, którego autorami są pracownicy naukowi i praktycy, przeznaczony jest dla studentów prawa oraz administracji. Przedmiotem wykładu jest ogólne postępowanie administracyjne oraz inne postępowania normowane przepisami ustaw szczególnych.

Rozważania autorów utrzymane są w konwencji wykładni przepisów o postępowaniu administracyjnym, egzekucyjnym w administracji oraz przed sądami administracyjnymi, wzbogaconej poglądami doktryny prawa publicznego. Autorzy powołują w podręczniku liczne orzeczenia Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Nadaje to opracowaniu dodatkowy walor, polegający na wskazaniu praktyki stosowania przepisów kodeksu postępowania administracyjnego.

Książka "Postępowanie administracyjne, egzekucyjne i sądowoadministracyjne"
Andrzej Wróbel; Wojciech Taras; Krzysztof Chorąży