Polska Bibliografia Prawnicza. Zeszyt L 2014 - Praca zbiorowa

Polska Bibliografia Prawnicza. Zeszyt L 2014

4.00 Oceń książkę!

Autor: Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
ISBN: 9788326483424
EAN:
Format: 176 x 250
Oprawa: miękka
Stron: 836
Data wydania: 2015-01-01
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
129.00
książka
131.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Kolejny, jubileuszowy L tom Polskiej Bibliografii Prawniczejnbsp;obejmuje dane bibliograficzne prawniczego piśmiennictwa polskiego zgromadzone i opracowane w 2014 roku. Zawiera pozycje o charakterze naukowym, wybrane publikacje z zakresu dydaktyki (podręczniki, repetytoria, kazusy, testy) i popularyzacji prawa (informatory, poradniki) oraz materiały zamieszczane w dodatku do quot;Rzeczpospolitejquot; - quot;Prawo co dniaquot; oraz w dwutygodniku ?quot;Wspoacute;lnotaquot;?.

W Polskiej Bibliografii Prawniczej rejestrowane są - obok prac prawniczych - także wybrane z uwagi na związek z zasadniczym jej przedmiotem pozycje z historii powszechnej, doktryn politycznych, stosunkoacute;w międzynarodowych, pomocniczych nauk prawa karnego takich jak: kryminologia, kryminalistyka, medycyna, psychiatria i psychologia sądowa.

Odnotowywane są także źroacute;dła prawa (dział 02). Obejmuje on wykaz organoacute;w promulgacyjnych, kodeksy i ustawy z komentarzem lub bez niego oraz ważniejsze ekspertyzy i opinie prawne dotyczące obowiązujących przepisoacute;w prawnych jak roacute;wnież projektoacute;w ustaw. Orzecznictwo sądowe z podziałem na poszczegoacute;lne gałęzie prawa zawiera dział 03. Informacje o czasopismach prawniczych (wraz podaniem adresu redakcji i numeru ISSN) znajdują się w dziale 04.

Pozyskiwanie danych bibliograficznych do PBP odbywa się z autopsji oraz z częściowym wykorzystaniem Przewodnika Bibliograficznego.

Pozycje umieszcza się w dziale najbardziej odpowiadającym jej treści. W wypadku, gdy to konieczne, zapis powtarzany jest w dwoacute;ch ? trzech innych działach. Numer porządkowy umieszczony jest przy pozycji po raz pierwszy pojawiającej się w tekście, powtarzana w kolejnym miejscu występuje bez numeru. Recenzje publikacji umieszczonych we wcześniejszych tomach PBP są opatrzone nawiasem kwadratowym. Ten sam znak sygnalizuje uwagi pochodzące od autoroacute;w Bibliografii, gdy tytuł pozycji nie wyjaśnia jej treści (glosy, niektoacute;re wypowiedzi prasowe, publicystyka, wywiady).

PBP zawiera trzy indeksy: indeks czasopism i wydawnictw ciągłych oraz ich skroacute;toacute;w opracowanych w 2014 roku, indeks autoroacute;w prac publikowanych w Polsce i indeks autoroacute;w prac zagranicznych, recenzowanych w Polsce. W tym ostatnim wypadku nazwiska autoroacute;w podaje się w brzmieniu użytym w tekście recenzji. Zapisy w indeksach podzielone są na grupy. Pierwsza (bez szczegoacute;lnego oznaczenia) zawiera pozycje autorskie (monografie, studia, artykuły, udziały w pracach zbiorowych). Pozostałe grupy oznaczono jako: quot;red.quot; ? redakcje, quot;gl.quot; ? glosy i komentarze, quot;oprac.quot; ? opracowania, quot;polem.quot; ? polemiki, quot;przedm.quot; ? przedmowy, wstępy, posłowia, quot;rec.quot; ? recenzje.

PBP ma także wersję elektroniczną dostępną po wykupieniu subskrypcji na stronie www. bibliografia-prawnicza.pl. Obejmuje ona lata 1964-2014 i jest aktualizowana raz w miesiącu. Stopniowo będzie poszerzana o kolejne, wcześniejsze tomy PBP aż po rok 1918.

Książka "Polska Bibliografia Prawnicza. Zeszyt L 2014"
Praca zbiorowa