Podręcznik przedstawia w zwięzły sposób podstawowe zagadnienia prawa, które są objęte programem nauczania na licencjackich studiach ekonomicznych.
Znajomość podstawowych instytucji prawa przez studentów ekonomii jest niezbędna w procesie zdobywania specjalistycznej wiedzy ekonomicznej.
Podręcznik omawia istotę podstawowych instytucji prawnych z zakresu wstępu do:
Zawartość książki może także stanowić źródło wiedzy dla studentów kierunków zarządzania przygotowujących się do wykonywania różnych zadań w gospodarce i administracji.
Podręcznik jest dziełem zbiorowym pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Podręcznik uwzględnia zmiany dla programu studiów z zakresu ekonomii i zarządzania. Poprzez swój nie tylko poznawczy, ale również aplikacyjny charakter, jest przeznaczony dla wszystkich kierunków i specjalności studiów ekonomicznych i zarządzania oraz osób pragnących zdobyć elementarną wiedzę z zakresu prawa. (...) Niewątpliwą zaletą podręcznika jest spójne i logiczne przedstawienie poszczególnych zagadnień oraz wyjaśnienie nawet najbardziej skomplikowanych przepisów prawnych w klarowny i przystępny sposób. (...) Autorzy poszczególnych rozdziałów słusznie przywiązują bardzo dużą wagę do prezentacji głównych zagadnień, zaczynając od podstawowych norm prawnych bez których nie może istnieć prawo, aż po konstytucję oraz zespół przepisów prawnych regulujących stosunki społeczne zachodzące pomiędzy osobami fizycznymi lub prawnymi, czyli prawo cywilne. Ponadto autorzy prezentują problematykę związaną z przedmiotem prawa gospodarczego oraz szeroko rozumianego prawa pracy. Autorzy podręcznika odnoszą się również do zagadnień związanych z działaniem szeroko rozumianej administracji oraz niezwykle istotnego prawa karnego.
z recenzji prof. zw. dra hab. Janusza Sobo
Książka "Podstawy prawa dla licencjackich studiów ekonomicznych"