Podczłowiek wspomnienia członka sonderkommanda - Anatol Chari; Timothy Braatz

Autor: Anatol Chari; Timothy Braatz

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012-09-12
"Podczłowiek. Wspomnienia członka Sonderkommanda" to wstrząsająca opowieść o trudnych wyborach, przed którymi stają ludzie, gdy w ekstremalnych warunkach muszą walczyć o przetrwanie. Nastoletni Anatol Chari wraz z rodziną trafił do łódzkiego getta. Tu wstąpił do policji żydowskiej, pilnującej porządku razem z niemieckimi funkcjonariuszami. Dzięki temu zdobył liczne przywileje i nie chodził głodny. Także później, wywieziony do obozu koncentracyjnego, zdołał uniknąć śmierci. Jak sam mówi - dzięki sprytowi i szczęściu. Po wojnie na temat swej działalności długo milczał. Czym naprawdę zajmowali się członkowie Sonderkommanda? Jak odbijało się to na ich psychice i emocjach? Czy przeżyli kosztem innych? "Podczłowiek" to poruszająca relacja z pierwszej ręki. Jedna z nielicznych publikacji rzucająca światło na Holokaust z tej szczególnej perspektywy. Skłaniająca do zastanowienia nad kondycją ludzką.

Książka "Podczłowiek wspomnienia członka sonderkommanda"
Anatol Chari; Timothy Braatz