Platforma Obywatelska. Diagnoza - Tomasz Olczyk

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Promocji
Stron: ...
Data wydania: 2011-09-02
W 2007 roku Platforma Obywatelska była nadzieją większości Polaków. Chcemy odpowiedzieć na pytanie, czym jest w 2011 roku, jakie są jej problemy, co się z nią stanie i jakie to będzie miało skutki dla Polski. Analogiczna książka na temat Prawa i Sprawiedliwości czy Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie miałaby sensu i nie chodzi tu o spodziewany wynik wyborczy, ale fenomen najpopularniejszego ugrupowania w Polsce po przełomie 1989 roku. Nasza książka skupia się na prezentacji faktów, które często są dla PO druzgocące. Jeden z recenzentów, zwolennik Platformy, stwierdził, że książka jest dla partii krytyczna w proporcji 70:30. Inny recenzent uznał, że zbliża się do obiektywizmu. Czy jest obiektywna? Tę ocenę pozostawiamy każdemu z czytelników z osobna.
  • Gdzie PO ma program?
  • Czy Tusk wielkim poetą był?
  • Komu z PO po drodze?
  • Kto rządzi w partii?
  • Gdzie znaleźć pracę?
  • O czym tenorzy śpiewają cienko?
  • Czy kibole dopadną Tuska?
  • Szanse i zagrożenia?
Klub Badań nad Propagandą jest nieformalnym stowarzyszeniem osób zajmujących się analizą politologiczną zachodzących współcześnie w Polsce zjawisk. Jest jednocześnie klasycznym, definicyjnym wręcz think-tankiem, niezależnym od środowisk politycznych i nie reprezentującym jakiejkolwiek linii programowej.

Książka "Platforma Obywatelska. Diagnoza"
Tomasz Olczyk