Panowie świata Dzieje teorii spiskowych - Castillon Juan Carlos

EAN: 9788374695916
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2006
Świat pełen jest ludzi święcie przekonanych o tym, że Lady Di zginęła zamordowana przez tajne służby brytyjskie, że wirus AIDS stworzony został w pewnym laboratorium w Stanach Zjednoczonych, że w istocie człowiek nigdy nie wylądował na Księżycu, a naszą planetą rządzi z ukrycia elitarna grupa, w której skład wchodzą członkowie Klubu Bildeberg, masoni, iluminaci, jezuici, Żydzi-milionerzy – jak Rockefellerowie czy Rotszyldowie – czy też członkowie bractwa Skull and Bones. Są to ci sami ludzie, którzy „wiedzą z całą pewnościąâ€ť, że oficjalna historia pełna jest kłamstw i że Prawdę (przez wielkie P) odnaleźć można w książkach w rodzaju Protokołów mędrców Syjonu czy Dzienników Turnera. Być może stanowią oni mniejszość, ale jest to mniejszość znacząca i nie pozbawiona głosu. Dlaczego tylu ludzi wierzy w spiski? Książka Panowie świata, napisana przez kogoś, kto w młodości w nie wierzył, daje odpowiedź na to pytanie, poszukując jej w źródłach historycznych, literaturze pięknej – od Benjamina Disraelego po Aleksandra Dumasa, Stendhala – a także w kulturze masowej reprezentowanej przez kino i telewizję – od Simpsonów po serial „Z Archiwum X”.

Książka "Panowie świata Dzieje teorii spiskowych"
Castillon Juan Carlos