Otyłość - Jan Tatoń; Anna Czech; Małgorzata Bernas

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 8320031982
Data wydania: 2006-10-01
Otyłość jest wielkim problemem współczesnej cywilizacji, z którym zmaga się coraz większa część społeczeństwa. Ta przewlekła choroba negatywnie wpływa na jakość życia i często towarzyszy innym groźnym schorzeniom - chorobom układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego, miaźdźycy, nadciśnieniu, cukrzycy oraz zmianom zwyrodnieniowym kości i stawów. W monografii omówiono przyczyny, skutki oraz najnowsze metody leczenia i zapobiegania otyłości. Autorzy obalają mity i fałszywe poglądy na te tematy oraz udowadniają szkodliwość wielu leków i pseudodiet. Książka przeznaczona jest dla lekarzy praktyków, a także specjalistów zajmujących się leczeniem chorób związanych z otyłością i jej powikłaniami.

Książka "Otyłość"
Jan Tatoń; Anna Czech; Małgorzata Bernas