Osama Bin Laden - Bergen Peter L.

Osama Bin Laden

Autor: Bergen Peter L.

Wydawnictwo: PIW
EAN: 9788306030655
Oprawa: Twarda
Data wydania: 2007
Osama Bin Laden (Usama Ibn Ladin), najgrożniejszy i najbardziej poszukiwany terrorysta na świecie, był nieśmiałym, dobrze ułoźonym, niezbyt wyróźniającym się chłopcem.
Ksiąźka amerykańskiego dziennikarza Petera L. Bergena jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, źe ów chłopiec został przywódcą Al-Kaidy, organizacji terrorystycznej o międzynarodowym zasięgu. Bergen przeprowadził ponad pięćdziesiąt wywiadów z osobami, które znały Bin Ladena - z członkami rodziny, z nauczycielami, ze znajomymi, ze współpracownikami i z byłymi członkami Al-Kaidy. Wykorzystał takźe zapisy przesłuchań sądowych i raporty słuźb wywiadowczych. Stworzył portret człowieka, który dla większości postronnych obserwatorów nadal pozostaje wielką niewiadomą.

Książka "Osama Bin Laden"
Bergen Peter L.