Od uprzemysłowienia w PRL do deindustrializacji kraju - Andrzej Karpiński; Wiesław Żółtkowski; Paweł Soroka; Stanisław Paradysz

Od uprzemysłowienia w PRL do deindustrializacji kraju

4.00 Oceń książkę!

Autor: Andrzej Karpiński; Wiesław Żółtkowski; Paweł Soroka; Stanisław Paradysz

Wydawnictwo: Muza
ISBN: 9788328701861
EAN:
Format: 155 x 235
Oprawa: miękka
Stron: 400
Data wydania: 2015-06-24
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
29.99
książka
34.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Książka jest kontynuacją badań tych samych autorów prezentowanych wcześniej w pracy: Jak powstawały i jak upadały zakłady przemysłowe w Polsce.

Celem książki jest przedstawienie procesu uprzemysłowienia kraju w okresie PRL oraz pokazanie losu zakładów przemysłowych w transformacji ustrojowej po 1989 r.  Wprowadzenie Polski w erę cywilizacji przemysłowej było jednym z głównych kierunków rozwoju w polityce gospodarczej PRL. Transformacja ustrojowa po 1989 r. świadomie odrzuciła tę politykę. Autorzy uważają, że deindustrializacja kraju była wynikiem błędów popełnionych w procesie transformacji, a zwłaszcza w stosunku państwa do przemysłu krajowego.

W książce szeroko udowadnia się tezę, że błędów tych można było uniknąć. W licznych tabelach autorzy obszernie i szczegółowo prezentują dane dotyczące ponad czterech tysięcy zakładów przemysłowych. Trudno będzie ominąć te fakty przy omawianiu dziejów przemysłu polskiego.

Książka "Od uprzemysłowienia w PRL do deindustrializacji kraju"
Andrzej Karpiński; Wiesław Żółtkowski; Paweł Soroka; Stanisław Paradysz