Nowotwory jelita grubego - Zbigniew Wronkowski

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320033335
Data wydania: 2008-02-01
Publikacja została przygotowana we współracy z Polskim Komitetem Zwalczania Raka, który objął patronat nad wszystkimi poradnikami z tej serii.
Nowotwory jelita grubego stanowią bardzo poważny problem w społeczeństwach wysoko rozwiniętych. Z pomocą pacjentom przychodzą coraz nowocześniejsze metody zarówno diagnostyki, jak i leczenia. W naszym poradniku zebrano najważniejsze informacje na temat różnych rodzajów nowotworów jelita grubego. Autorzy omawiaja czynniki zwiększonego ryzyka, sposoby leczenia, a także przedstawiają zalecenia, jak zapobiegać chorobie i jak sobie radzić, jeśli ona wystąpi. Czytelnik znadzie tu liczne wskazówki dotyczące trybu życia oraz odżywiania osób, u których nowotwór został wykryty.
Praktyczne porady zawarte w książce mogą być przydatne nie tylko dla chorych, ale także dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Książka "Nowotwory jelita grubego"
Zbigniew Wronkowski