Niezwykłe liczby profesora Stewarta - Stewart Ian

EAN: 9788380693999
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2016
Wyobraźcie sobie gigantyczną liczbę, taką, której zapis musiałby sięgać od jednego krańca Wszechświata do drugiego. Znajdziecie ją tutaj, razem z wszystkimi innymi liczbami, jakie można sobie wyobrazić - rzeczywistymi, urojonymi, wymiernymi, niewymiernymi, dodatnimi, ujemnymi, prostymi i skomplikowanymi. Ian Stewart omawia zdumiewające własności liczb, od zera do nieskończoności, wyjaśnia genialne pomysły starożytnych matematyków i pokazuje, jak zmieniało się pojęcie liczby.
Pod jego doświadczoną opieką odkryjecie matematyczne tajemnice szyfrów, sudoku, kostki Rubika i skal muzycznych, dowiedzie się też, jak to możliwe, że jedna nieskończoność jest większa od drugiej. Przekonacie się także, że tak naprawdę żyjemy w jedenastowymiarowej przestrzeni.
"Niezwykłe liczby profesora Stewarta" przypadną do gustu każdemu, kto kocha liczby - a także tym, którzy sądzą, że ich nie znoszą.
Stewart ma niezwykły dar wyjaśniania skomplikowanych pojęć.
"New Scientist"
Profesor Ian Stewart jest słynnym na całym świecie popularyzatorem matematyki. W 1995 roku londyńskie Towarzystwo Królewskie odznaczyło go Medalem Faradaya za upowszechnianie wiedzy o naukach ścisłych, w roku 2000 otrzymał Złoty Medal przyznawany przez Institute for Mathematics and its Applications (IMA - Instytut Matematyki i jej Zastosowań), w 2001 został nagrodzony przez American Association for the Advancement of Science (AAAS - Amerykańskie Towarzystwo na rzecz Postępu Nauki), a w 2008 roku Londyńskie Towarzystwo Matematyczne i IMA uhonorowały go Medalem Zeemana. W 2001 roku został członkiem londyńskiego Towarzystwa Królewskiego. Jest emerytowanym profesorem matematyki na Uniwersytecie w Warwick. Wśród licznych napisanych przez niego książek popularnonaukowych należy wymienić "Matematykę życia", "17 równań, które zmieniły świat" oraz "Wielkie problemy matematyczne".

Książka "Niezwykłe liczby profesora Stewarta"
Stewart Ian