Neurologia psów i kotów. Wybrane przypadki kliniczne (+CD) - Laurent Fuhrer; Pierre Moissonnier; Jean-Laurent Thibaud

Neurologia psów i kotów. Wybrane przypadki kliniczne (+CD)

Autor: Laurent Fuhrer; Pierre Moissonnier; Jean-Laurent Thibaud

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2015-05-12

U pacjentoacute;w trafiających na konsultację neurologiczną często występuje szereg złożonych objawoacute;w, ktoacute;rych właściwe rozpoznanie nastręcza wielu trudności. Neurologia psoacute;w i kotoacute;w to podręcznik, ktoacute;ry został opracowany właśnie z myślą o codziennej praktyce.

Książkę otwiera bogato ilustrowany wstęp, porządkujący wiedzę z zakresu neurologii zwierząt. W dalszej części autorzy zebrali i omoacute;wili 24 przypadki kliniczne, z ktoacute;rymi często spotykają się lekarze. Wszystkie zostały przedstawione według praktycznego schematu: prezentacja pacjenta, wywiad, badanie i płynące z niego wnioski, diagnoza oraz rozpoznanie roacute;żnicowe, leczenie i rekonwalescencja. Na końcu każdego rozdziału znajduje się obszerna dyskusja podsumowująca wiedzę o danej jednostce chorobowej.

Jedną z najważniejszych zalet książki jest płyta DVD. Na znajdującym się na niej filmie przedstawiono przypadki zaprezentowane w książce, dzięki czemu czytelnik zdobędzie praktyczną wiedzę o omawianych zaburzeniach i chorobach neurologicznych. Autorzy podręcznika uważają bowiem, że podstawą codziennej praktyki lekarskiej powinna być umiejętność właściwej obserwacji pacjentoacute;w.

Podręcznik warto polecić roacute;wnież studentom medycyny weterynaryjnej, ponieważ nauka poprzez prezentację konkretnych przypadkoacute;w klinicznych jest bardzo praktyczną i lubianą formą zdobywania wiedzy.

Książka "Neurologia psów i kotów. Wybrane przypadki kliniczne (+CD)"
Laurent Fuhrer; Pierre Moissonnier; Jean-Laurent Thibaud