Łuszczyca. Przyczyny, objawy, leczenie - Hanna Wolska

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320038682
Data wydania: 2009-08-01
Łuszczyca należy do najczęściej występujących chorób skóry, szacuje się, że populacja chorych na łuszczycę w Polsce wynosi ok. 800 tysięcy osób. Łuszczyca jest schorzeniem uwarunkowanym genetycznie, jednakże sam mechanizm dziedziczenia łuszczycy jest nieznany. Cechuje się przewlekłym przebiegiem, z tendencją do samoistnego ustępowania i pojawiania się nawrotów. Mimo postępu jaki dokonał się w medycynie, łuszczyca jest chorobą, która nie została jeszcze do końca poznana. Autorka opisuje wszelkie metody leczenia objawów choroby i wydłużenia remisji, przedstawia najnowszą wiedzę na jej temat. Wskazuje jak traktować własne ciało, ale też jak nie poddać się negatywnym emocjom. Opisuje też wskazania dietetyczne w leczeniu tej niezwykle trudnej choroby.

Książka "Łuszczyca. Przyczyny, objawy, leczenie"
Hanna Wolska