Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o Policji. Komentarz - Maciej Rogalski; Przemysław Szustakiewicz; Bartłomiej Opaliński

Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o Policji. Komentarz

Autor: Maciej Rogalski; Przemysław Szustakiewicz; Bartłomiej Opaliński

Wydawnictwo: C.H. Beck (uprz)
Data wydania: 2015-02-17
Ustawa o Policji reguluje stosunek służbowy prawie 100 000 funkcjonariuszy Policji - jest zatem dla policjantów niczym Kodeks pracy dla pracowników. Dodać należy, że jest to także pierwszy akt normatywny regulujący po roku 1989 status prawny służby mundurowej i jej funkcjonariuszy. Co więcej, można powiedzieć, że Ustawa o Policji jest niejako "ustawą matką", na której wzorował się ustawodawca regulując kompetencje i stosunki służbowe w innych służbach mundurowych takich jak np. Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, czy Biuro Ochrony Rządu.

Prezentowany Komentarz nie dotyczy więc samej tyko policji, ale faktycznie jest swego rodzaju wyznacznikiem, do którego mogą odwoływać się osoby odbywające służbę w innych służbach mundurowych lub mające do czynienia z działalnością tych służb.

Prezentowana pozycja - Ustawa o Policji. Komentarz zawiera omówienie przepisów ustawy z dnia 6.4.1990 r. o Policji. Książka została napisana przez grono specjalistów: dr Bartłomieja Opalińskiego, dr hab. Macieja Rogalskiego oraz dr hab. Przemysława Szustakiewicza.

Książka "Krótkie Komentarze Becka. Ustawa o Policji. Komentarz"
Maciej Rogalski; Przemysław Szustakiewicz; Bartłomiej Opaliński